Noć je bila vedra pa je u 02:14 zabilježeno -9.2 °C što je ujedno i najniža noćašnja temperatura zraka u Saborskom. Najviša dnevna temperatura iznosila je 8.7 °C u 12:12.
Prva jutarnja fotografija netom nakon svitanja
Spomen obilježje masovne grobnice poznato kao "Ranjena golubica" i jarbol bez zastave. Na dnu spomenika piše da su iz masovne grobnice ekshumirane 22 osobe, što je još jedan od netočnih podataka iz Domovinskog rata. To je ostavština površnog odnosa prema žrtvama prvog načelnika općine Saborsko Luke Hodaka koji nije puno mario za točne brojeve, čak što više uveličavao ih je. Isti taj površni odnos prema žrtvama imaju i njegovi učenici. Istina je slijedeća; u masovnoj grobnici "popov šanac" ovdje pored spomenika je ekshumirano 15 osoba i još tri iz masovne grobnice "borik", tako da je ukupni broj ekshumiranih iz ove dvije masovne grobnice 18.
Fotografija gore je spomen obilježje masovne grobnice, sve ostalo što se na ovoj fotografiji ne vidi, a nalazi se desno je "šaka u oko" vizuri prostora oko spomen obilježja kao vrhunskog umjetničkog djela.
Ptica u letu urezana u pukotinu crnoga mramora poput križa jedan je od najdojmljivijih spomenika stradalima u Domovinskom ratu. To je Drinkovićeva ranjena golubica bez glave koja je smogla snage i poletjela u vječnost. S tim figuralnim procjepom u granitu Drinković je oblikovao najbolji spomenik žrtvama u Domovinskom ratu, prepoznatljiv simbol stradanja, koji prkosi gomili ostalih problematičnih kiparskih uradaka. Prvo takvo spomen-obilježje za poginule u Domovinskom ratu postavljeno je na mjestu masovne grobnice na Ovčari kraj Vukovara.
I neznam otkud ideja i potreba da se ovdje išta dodaje, pogotovo kad je već prije postavljen ovaj spomenik kao izuzetno umjetničko riješenje, što je bilo sasvim dovoljno ...?
Crkvica Rođenja BDM iz 1726. spomenik kulture nulte kategorije, za dvje godine (2026.) će biti 300-ta godišnica njene gradnje, a 2035. 300-ta godišnica blagoslova zvona.
Reljef sv. Ivana Nepomuka na zvonu iz Saborskog potvrđuje tezu da je barokno zvono koje je izliveno 1734. godine bilo namijenjeno župnoj crkvi sv. Ivana Nepomuka. Zvono Pavla de Polisa sa reljefnim prikazom sv. Ivana Nepomuka blagoslovio je 24. I 1735. „ad portam ab occidente“ tj. pred ulazom u današnju kapelu, biskup Benzoni u nazočnosti generalnog vikara Wolfganga Čolića, (Josip Burić, Biskupije senjska i modruška u XVIII stoljeću Gospić Zagreb 2002 str.209; arh. sign FA 31 Biskupski arhiv u Senju) nakon njene obnove i produljenja crkve za prostor svetišta 1727. godine.
Borik i križ IV. postaje križnog puta Hrvatskih mučenika u Saborskom
Saborsko oko škole
Nova (poslijeratna) crkva sv. Ivana Nepomuka u Saborskom
Polje najniži dio Saborskog nekoliko metara ispod 600 nadmorske visine
Borik - Dumenčići
Ulaz u Saborsko iz pravca Jesenice
Kraj Saborskog
Tzv. Vrh luga
Kuselj - kuća obitelji pok. Jose i Julke Kovačić
Kuća obitelji pok. Dane i Mande Matovina
Kuća Pave Matovina Antićeva
Pilana Etno šindre na Kuselju (Potocima)