
Turističke pločice i smjerokazi na putu Izvor voda u Saborskom.
Voditelji ovoga projekta, iz Recider Trip projekt-a nakon osmišljavanja i izrade putnih pločica za postavljanje, angažirali su nas iz URPI Mala Kapela (normalni čudaci). Prvoga dana tu je šef Luka Jakopčić, radi i daje upute meni i Željku Dumenčiću.
Drugoga dana, tj. danas radimo Milan Matovina i ja, prvo na Alanu, a onda i kod crkvice Rođenja BDM. Teren dosta nezgodan za iskopati rupe dubine 50cm. Kamenje, pa malo zemlje, pa opet kamenčići, cijelo vrijeme klečeći na koljenima, što "odbijemo" to rukama vadimo van. Glavni alat: malo kramp, aku štemerica, špica i ruke. S ovim smo danas završili "gradsku" dionicu ili "IZVOR UTJEHE" (dio staze koja slijedi križni put). Sutra nastavljamo radove na "IZVORU ŽIVOTA" (drugom djelu staze), također postavljanje sličnih pločica s polaskom od lovačke kuće.
Info ploče su dvojezične s osnovnim informacijama o mjestu na kojem se nalaze, zajedno s knjižicom SABORKA, izvor su nužnih saznanja o ovome prostoru.
Ovaj projekat je financirala TZ Plitvičke doline.
Željkjo Dumenčić
Milan Matovina
Josip Anušić
Na Alanu
Na Alanu
Kod crkvice Rođenja BDM
Kopanje jame za nosače info pločica











Komentari