Provincijal Hercegovačke franjevačke provincije fra Jozo Grbeš na svojem se Facebook profilu povodom spomena na poginule branitelje osvrnuo na riječi kojima im odajemo poštovanje i sjećanje.


Riječ odaje čovjeka. Ona je dio nas. Izreke su dio nas. Često puta nesvjesno.
Kada je ideologija u pitanju onda je to pitanje i svijesti o nečemu.
Već se dugo čudim ljudima na ovim prostorima kako su rječnikom još u komunizmu. Čujem na Sinjskoj Alci, čujem u Zagrebu, čujem u Mostaru… obljetnice, sjećanje na branitelje…. često čitanje imena poginulih…i onda na kraju: Neka im je vječna slava i hvala!
Tako su izričito govorili komunisti! Kod njih ništa nije završavalo s počivali u miru ili pokoj im duši.
Pa dobro, možemo li bolje ...??? Buniti se protiv lošega jest pitanje karaktera!
Izvor: vjerujem.hr

Komentari  

#1 Ivan 2026-06-23 21:04
Puno je Hrvata koji koriste riječi koje ne spadaju u hrvatski standardni jezik.
Naš načelnik kaže: dešava se, desilo se, umjesto događa se, dogodilo se ...

You have no rights to post comments